XVIII Gminny Konkurs Interdyscyplinarny Matematyczno-Przyrodnicze Duety

12 maja 2023 r. nasze ósmoklasistki – Daria Lichańska(8b) i Anna Ozga(8b) - wzięły udział w XVIII Gminnym Konkursie Interdyscyplinarnym Matematyczno-Przyrodnicze Duety.

Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa im. Bronisława Malinowskiego w Bystrzycy we współpracy z Nadleśnictwem Oława z siedzibą w Bystrzycy, a w zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół Miasta i Gminy Oława. Ósmoklasiści w parach rozwiązywali zadania problemowe, demonstracyjne, krzyżówki oraz zadania logiczne o zróżnicowanym stopniu trudności z pięciu przedmiotów ścisłych: matematyki, fizyki, chemii, geografii i biologii. Zadanie specjalne - leśne - przygotowali i przeprowadzili pracownicy Nadleśnictwa Oława z siedzibą w Bystrzycy.

W tym roku dwie szkoły z Oławy ex aequo zajęły pierwsze miejsce: Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Szkoła Podstawowa nr 1, ale Daria i Ania godnie reprezentowały naszą szkołę. Atmosfera konkursu była bardzo przyjazna, organizatorzy przygotowali smaczny poczęstunek dla gości. W tym czasie uczniowie, po sporym wysiłku umysłowym, mieli okazję do odpoczynku, a po sprawdzeniu wszystkich prac przez komisję, którą tworzyli przybyli na konkurs nauczyciele, analizowali swoje odpowiedzi, dyskutowali nad rozwiązaniami. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody.

Opiekunem drużyny była nauczycielka fizyki - pani Mariola Błaszków.