Kalendarium

Środa, 2020-12-02

Imieniny: Balbiny, Ksawerego
Jesteś tutaj: Start / Biblioteka / Aktualności

Aktualności

 

Artykuły

Światowy Dzień Pluszowego Misia

2020-11-27
Powiększ zdjęcie

25 i 26 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziły bibliotekę, by świętować Światowy Dzień Pluszowego Misia. Poznały jego historię, dowiedziały się, dlaczego pluszowy miś nosi imię Teddy i co to jest gawra. Rozpoznawały najsławniejsze książkowe i filmowe misie (Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Colargola, Paddingtona, Troskliwie Misie, Gumisie, Baloo, Yogi). Nie zabrakło również radosnych pląsów przy piosence „Gdy poczujesz szczęścia smak” i misiowych opowieści - dzieci wysłuchały fragmentów książek „Przygody pluszowych misiów” oraz „Kuba Niedźwiedź. Historie z gawry”.

Więcej o: Światowy Dzień Pluszowego Misia

Wirtualny kiermasz książki

2020-11-24
Od wielu lat organizujemy w szkole Kiermasz Taniej Książki, który cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci, rodziców i nauczycieli.
W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, proponujemy wirtualny kiermasz książek. Gorąco zachęcamy do skorzystania z oferty księgarni Tuliszków. Szczegóły w załącznikach i w filmiku.
Więcej o: Wirtualny kiermasz książki

Stan czytelnictwa

2020-11-02

 Zestawienie stanu czytelnictwa poszczególnych klas.

Więcej o: Stan czytelnictwa

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

2020-09-29
Powiększ zdjęcie

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
W związku z tym nauczyciele rozpoczynali wtorkowe lekcje czytaniem fragmentów wybranych książek i artykułów - związanych z tematem lekcji, omawianym działem, ale również z ich własnymi zainteresowaniami (które często, choć nie zawsze, są zbieżne z nauczanym przedmiotem).

Więcej o: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

TYDZIEŃ BIBLIOTEK

2020-05-31
Powiększ zdjęcie

Tydzień Bibliotek świętowaliśmy od 8 do 15 maja. Niestety, tylko wirtualnie, ale mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście:)
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszych konkursach! Prace prezentujemy w galerii zdjęć i plikach do pobrania.
Zgodnie z zapowiedzią ogłaszamy listę zwycięzców:
KONKURS FOTOGRAFICZNY pod hasłem „Siedzę w domu, więc czytam”
I miejsce - Anna Rubaszewska 5b
II miejsce - Liwia Kłeczek 3a
III miejsce - Antoni Cholajda 4b
Wyróżnienia: Emilia Lech 5e, Weronika Ćwiertnia 2a, Maria Rubaszewska 1c, Julia Szewczuk 5f, Filip Gólski 1d i Ida Kłeczek (przedszkole)
„LITERACKIE MENU”
I miejsce - Daria Lichańska 5b
II miejsce - Dominik Gólski 4a
III miejsce - Filip Gólski 1d
Wyróżnienie: Antoni Cholajda 4b
ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI
I miejsce - Maria Rubaszewska 1c
II miejsce - Hanna Bagińska 4b
III miejsce - Iga Szpilakowska 6e
Wyróżnienia: Anna Rubaszewska 5b, Alicja Rosa 02, Aleksandra Popiołek 02, Gabriela Rozborska 02
Gratulujemy!!! Na wszystkich uczestników czekają nagrody książkowe Uśmiech

Więcej o: TYDZIEŃ BIBLIOTEK

PODZIĘKOWANIA DLA BOHATERÓW

2020-04-08
Powiększ zdjęcie

W akcji PODZIĘKOWANIA DLA BOHATERÓW wzięło udział 17 uczniów i jeden przedszkolak :), którzy przygotowali oryginalne podziękowania dla cichych bohaterów naszych trudnych czasów: pracowników służby zdrowia i tych wszystkich, którzy dbają o nasze zdrowie i bezpieczeństwo w dobie epidemii. Prace plastyczne możecie podziwiać w galerii, a literackie przeczytać, wchodząc w pliki do pobrania. Dziękujemy wszystkim autorom i życzymy Wam dużo zdowia i radości!

Więcej o: PODZIĘKOWANIA DLA BOHATERÓW

WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK 2020

2020-10-12
Powiększ zdjęcie
W tym roku po raz kolejny włączyliśmy się w Wielką Zbiórkę Książek organizowaną przez fundację Zaczytani.org. W sumie zebraliśmy 701 książek dla młodszych i starszych czytelników, ale ponieważ nie wszystkie spełniły wymogi, ostatecznie przekazaliśmy organizatorom 515 egzemplarzy. Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom oraz Panu Tomaszowi Wilgoszowi, który przewiózł paczki z książkami do magazynu we Wrocławiu.
Więcej o: WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK 2020

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

2020-04-23
Powiększ zdjęcie

Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki. /Anne Frank Dziennik/

Obchodzone na całym świecie święto książki wywodzi się z Katalonii, a po raz pierwszy zorganizowano je w 1926 roku. Zgodnie z tradycją katalońską tego dnia mężczyźni obdarowują swoje partnerki czerwoną różą, a one darują im książkę. W 1995 roku UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.

Więcej o: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Książki, bajeczki, słuchowiska...

2020-05-26
Powiększ zdjęcie

Dzień Matki to doskonały argument, by sięgnąć po książeczki o Mamach, a tym samym o uczuciach, pragnieniach, rozterkach i radościach...

Z okazji dzisiejszego święta mamy dla Was artykuł MAMA W KSIĄŻKACH DLA DZIECI.  W zestawieniu znajdziecie książki zarówno dla maluchów jak i starszych dzieci. Niektóre z nich są łatwe i przyjemne, inne – trudne i ciężkie, ale bardzo prawdziwe. Są pozycje, które opowiadają o miłości, o zbawiennym przytulasie, o wspólnej zabawie, ale i o depresji czy chorobie. Są książki nowe, nowiuteńkie i takie, po które sięgamy od lat. Szczególnie polecamy najnowszą książkę Renaty Piątkowskiej pt. „Po prostu mama”.
Wszystkim Mamom z okazji ich święta życzymy wspólnych chwil z ukochanymi Dziećmi i... książkami.
Więcej o: Książki, bajeczki, słuchowiska...

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2020-04-02
Powiększ zdjęcie

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzimy 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena.
Na wybór patrona tego święta miał wpływ fakt, że napisane przez niego baśnie znane są na całym świecie.
Przeczytane po raz pierwszy w dzieciństwie zapadają głęboko w pamięć i zostają z nami przez całe dorosłe życie.

Więcej o: Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci