Listopad 2022 - Laboratoria Przyszłości

Pod koniec listopada 2022 r. zostały przeprowadzone w klasach 8d, 8e i 8f lekcje fizyki, podczas których wykorzystano sprzęt dostarczony w ramach projektu Laboratorium Przyszłości-zestawy „Magnetyzm-zestaw do pokazowych ćwiczeń” zawierające m.in. magnesy sztabkowe, podkowiaste, igły magnetyczne, próbki minerału-magnetytu, magnesy ferrytowe pierścieniowe i kwadratowe oraz magnetyczne pręty chromowane.

Celem lekcji było zapoznanie uczniów z oddziaływaniem magnesów. Podczas zajęć uczniowie wykorzystując dostarczony sprzęt nazywali bieguny magnesów stałych i opisywali oddziaływanie między nimi. Obserwowali oddziaływanie magnesów na materiały magnetyczne oraz kształt linii pola magnetycznego wokół magnesu sztabkowego.

Mariola Błaszków

10 listopada 2023 r. w trakcie zajęć koła zainteresowań "Kuchcik" uczniowie wykorzystywali miksery kuchenne podczas przygotowywania ciasta o nazwie miodownik.

Elżbieta Korzeń