Laboratoria Przyszłości

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” Szkoła Podstawowa nr 8 im. gen. Karola Rolow Miałowskiego w Oławie otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 225 900 złotych na zakup nowoczesnego wyposażenia technicznego. Są to m.in.: drukarka 3D, gogle wirtualnej rzeczywistości, roboty edukacyjne Photon, aparaty cyfrowe, zestawy konstrukcyjne z różnych dziedzin, mikroskopy, miksery, zestaw nagłośnieniowy czy szklane gabloty.

Pozyskany sprzęt wykorzystujemy na lekcjach fizyki, biologii, techniki, informatyki, matematyki oraz na zajęciach pozalekcyjnych i kołach zainteresowań. Jest on niezwykle pomocny w  przekazywaniu wiedzy i rozwijaniu zainteresowań uczniów. Dzięki nowoczesnym narzędziom dydaktycznym kształtujemy i  rozwijamy umiejętności manualne i techniczne, zdolność samodzielnego, krytycznego myślenia oraz myślenia matematycznego, doskonalimy umiejętności z zakresu nauk przyrodniczych i stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych. Dzieci i młodzież uczą się pracy zespołowej, dobrej organizacji, dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Dzięki profesjonalnemu nagłośnieniu uroczystości, imprezy i apele otrzymały odpowiednią oprawę, a szkolni fotoreporterzy dokumentują życie szkoły przy użyciu aparatów cyfrowych.
  W nowoczesnych gablotach eksponujemy nagrody zdobyte przez naszych uczniów w konkursach i zawodach sportowych.