Marzec 2023 - Laboratoria Przyszłości

09.03.2023r. uczniowie klasy 5b, a 28.03.2023r. uczniowie klasa 5a przygotowali II śniadanie wg własnego przepisu. Uczniowie wykorzystali sprzęt otrzymany w ramach projektu (płyty indukcyjne,  miksery, tostery, gofrownice).

09.03.2023r. koło zainteresowań "Kuchcik" - grupa 1 i 2 piekły pizzę domową. Uczniowie przygotowali ciasto, sos i  dodatki. Smakowity zapach roznosił się po korytarzach szkoły.

20.03.2023r. klasa 6d podczas lekcji techniki przygotowała menu na przyjęcie młodzieżowe.  Wykorzystano blendery, toster, gofrownice, czajnik, deseczki do krojenia, noże, talerzyki, kubeczki.

21.03.2023r. uczniowie klasy 6b w trakcie zajęć techniki przygotowali II śniadanie wykorzystując: płyty indukcyjne, patelnie, tostery, czajnik, deski, noże, widelce, talerze, szklanki.

30.03.2023r. dzieci uczęsczające na zajęcia koła zainteresowań "Kuchcik"  upiekły minibabeczki świąteczne. Wykorzystano piekarniki, miksery, miski, szklanki, łyżki, zlewozmywaki.

Elżbieta Korzeń

W marcu w klasach ósmych uczniowie na lekcjach fizyki budowali, z wykorzystaniem sprzętu dostarczonego w ramach projektu Laboratorium przyszłości, m.in. turbinę wodną i wiatrak. Mieli możliwość zaobserwować w jaki sposób można pozyskiwać i magazynować naturalne nośniki energii. Energie odnawialne będą w przyszłości naszymi najważniejszymi źródłami energii, więc warto uczynić podstawy energii odnawialnej zrozumiałymi dla młodego pokolenia.

Mariola Błaszków

W dniu 29 marca 2023r.  w ramach zajęć świetlicowych dzieci pobudzając własną wyobraźnię i rozwijając zainteresowania konstruowały z klocków lego education bardzo ciekawe prace przestrzenne.

Jolanta Głogowska