Styczeń 2023 - Laboratoria Przyszłości

3 stycznia 2023 r. uczniowie klasy 2c poznali zasady działania drukarki 3D. Obserwowali drukowanie szablonów choinek. W kolejnym dniu dzieci wykorzystywały szablony podczas pracy plastycznej pt. Zimowy krajobraz.

Aleksandra Świerczyńska

****

Na początku stycznia we wszystkich klasach ósmych zostały przeprowadzone lekcje, na których wykorzystano zestawy „Elektroniczna burza mózgów”. Zestawy zawierają m.in. żarówki, diody, głośnik, dzwonek, wiatrak, silniczek elektryczny, czujnik światła, uchwyt baterii, włącznik prądu i złączki. Pozwala to na wykonanie blisko 180 różnych połączeń elektronicznych, za pomocą których można zaobserwować zasady działania prądu w obwodach. Budowanie obwodów dzięki specjalnemu systemowi złączek jest bardzo proste, a załączona instrukcja pełna kolorowych schematów. Uczniowie szczególnie chętnie budowali obwody elektryczne, w skład których wchodził silniczek elektryczny i podłączony do niego wiatraczek. Po odpowiednim podłączeniu wiatraczka do silnika elektrycznego można było zaobserwować zamianę energii elektrycznej w energię mechaniczną.

Mariola Błaszków

W styczniu  2023 r. w trakcie zajęć koła zainteresowań Kuchcik uczniowie wykorzystywali miksery kuchenne podczas przygotowywania naleśników i pankejków.

26.01.2022r.- pankejki - grupa A - mikser

19.01.2022r. - pankejki - grupa B - mikser
12.01.2023r. - naleśniki - grupa A - mikser,
05.01.2023r. -  naleśniki - grupa B - mikser

Elżbieta Korzeń

10 i 19 stycznia 2023 r. uczniowie klasy 5 a  i 5 c w trakcie lekcji techniki w ramach tematu Zdrowie na talerzu przygotowywali koktajl owocowo-warzywny. Wykorzystano blendery i miksery. W trakcie zajęć uczniowie poznali podstawowe zasady BHP zwiazane z obsługą urzadzeń technicznych. Lekcja zakończyła się wspólną degustacja przygotowanych koktajli.

Elżbieta Korzeń

12 stycznia 2023 r. uczniowie klasy 8e brali udział w lekcji Morza i oceany.  Lekcja ta była poświęcona rybom oraz organizmom wodnym. Uczniowie dzięki nowym technologiom fascynowali się pływając np. z rekinami oraz podziwiali rafę koralową wybrzeży Australii.

Bartosz Rakowiecki