Grudzień 2022 - Laboratoria Przyszłości

2 grudnia 2022 r. uczniowie klasy 8 e przy pomocy drukarki 3D analizowali i kontrolowali wydruk monumentu Juliusza Cezara. Poznawali funkcje drukarki oraz właściwości filamentu.

Bartosz Rakowiecki

***

Na początku grudnia 2022 r. zostały przeprowadzone w klasach 8a  i 8c lekcje fizyki, podczas których wykorzystano sprzęt dostarczony w ramach projektu Laboratorium Przyszłości -zestawy „Magnetyzm-zestaw do pokazowych ćwiczeń” zawierające m.in. magnesy sztabkowe, podkowiaste, igły magnetyczne, próbki minerału-magnetytu, magnesy ferrytowe pierścieniowe i kwadratowe oraz magnetyczne pręty chromowane.

Celem lekcji było zapoznanie uczniów z oddziaływaniem magnesów. Podczas zajęć uczniowie, wykorzystując dostarczony sprzęt, nazywali bieguny magnesów stałych i opisywali oddziaływanie między nimi. Obserwowali oddziaływanie magnesów na materiały magnetyczne oraz kształt linii pola magnetycznego wokół magnesu sztabkowego.

Mariola Błaszków

***

Na początku grudnia w klasach 7a, 7b i 7c zostały przeprowadzone lekcje fizyki dotyczące wzajemności oddziaływań, na których wykorzystano m.in. zestawy „Magnetyzm - zestaw do pokazowych ćwiczeń” zawierające magnesy sztabkowe. Uczniowie zaobserwowali istnienie sił działania i przeciwdziałania, które pochodziły od magnesów. Zauważyli również, że siły przyłożone były do dwóch różnych magnesów, a więc nie mogły się równoważyć.

Mariola Błaszków

W grudniu  2022 r. w trakcie zajęć koła zainteresowań "Kuchcik" uczniowie wykorzystywali miksery i roboty kuchenne podczas przygotowywania świątecznych słodkości.

22.12.2022r. - ciasto piernik zakręcony - miksery, robot
08.12.2022r. - pierniczki na choinkę - grupa A - miksery
01.12.2022r. - pierniczki na choinkę - grupa B - miksery.

Elżbieta Korzeń