Listopad 2023 - Laboratoria Przyszłości

W listopadzie we wszystkich klasach ósmych zostały przeprowadzone lekcje fizyki, na których wykorzystano zestawy  Elektroniczna burza mózgów, zawierające m.in.  żarówki, diody, głośnik, dzwonek, wiatrak, silniczek  elektryczny, czujnik światła, uchwyt baterii, włącznik prądu  i  złączki. Pozwalają one na wykonanie  blisko 180 różnych połączeń elektronicznych, dających możliwość  zaobserwowania zasady działania prądu w obwodach. Budowanie obwodów dzięki specjalnemu systemowi złączek i pełnej kolorowych schematów instrukcji okazuje się  bardzo proste. Uczniowie szczególnie chętnie konstruowali obwody elektryczne, w skład których wchodził silniczek elektryczny i podłączony do niego wiatraczek. Po odpowiednim uruchomieniu mechanizmu można było zaobserwować zamianę energii elektrycznej  w energię mechaniczną.

Mariola Błaszków