Narodowe Czytanie fragmentów „Wesela”

7 września 2017 r. rozpoczęliśmy akcję Narodowego Czytania fragmentów „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.

Uczniowie klasy 6 d odwiedzili, wraz z Mirosławą Jagodzińską,  młodszych kolegów wybranych klas 0- 3. W strojach stylizowanych na krakowsko- weselne  odczytali tekst dramatu. Zainteresowali małych słuchaczy trudnym dziełem. Następnie przekazano wychowawcom klas  okolicznościowy stempel do pamiątkowej  odbitki.

W tym czasie w szkolnej bibliotece można było oglądać wystawę wydań „ Wesela” i gazetkę poświęconą  jego  autorowi, przygotowane przez panie Elżbietę Kamiekiewicz oraz Iwonę Mróz.  Atrakcją okazało się pieczętowanie przyniesionych egzemplarzy  utworu.

Następnego dnia do przedsięwzięcia  włączyli się nauczyciele klas 4- 6, którzy na 1. lekcji wspólnie z uczniami czytali przygotowane  sceny z  „Wesela”.