III Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych.

24 listopada 2018 r. członkowie Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły uczestniczyli w III Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych.

Tematem przewodnim spotkania był Wolontariat. Impreza rozpoczęła się od zabawy w tzw. „escape room’’. Zamknięto nas w pokoju nauczycielskim w podziemiach szkoły i aby się z niego wydostać musieliśmy odgadnąć hasło rozwiązując różne zadania. Po zabawie każda szkoła zaprezentowała swój plan pracy na rok szkolny 2017/2018. Następnie zarządzono przerwę i słodki poczęstunek. Po przerwie zaproszeni wolontariusze opowiedzieli nam o swojej działalności i zachęcali nas do bezinteresownej pomocy potrzebującym. Po spotkaniu zasadziliśmy wspólnie przed szkołą Drzewko Dobra. Na zakończenie imprezy odbyły się warsztaty, na których podzielono nas na grupy, każda grupa miała w składzie wolontariusza i musiała wymyślić organizację charytatywną i plan jej działania.
Impreza ta zachęciła mnie do pomagania innym. Mam nadzieję, że wezmę udział w tej imprezie w przyszłym roku.

Adam Miłosz

sekretarz Samorządu Uczniowskiego