IV Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy pod hasłem „Płazy Polski”

W dniu 23 kwietnia 2018 roku w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy pod hasłem „Płazy Polski” dla klas IV, V i VI, w którym wzięli udział uczniowie oławskich szkół podstawowych.

Celem konkursu było poszerzenie wiadomości o płazach żyjących w Polsce, kształtowanie właściwych postaw wobec przyrody oraz rozwijanie zainteresowań przyrodniczych.

Uczniowie w trzyosobowych zespołach szkolnych rozwiązywali dziesięć zadań, które dotyczyły cech budowy i czynności życiowych płazów, przystosowań do życia w swoim środowisku, rozpoznawania gatunków występujących w Polsce oraz zagrożeń i sposobów ochrony płazów w naszym kraju.

I miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej nr 4, II miejsce - reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 5, a miejsce III ex aeqo dwie drużyny - z SP nr 5 oraz przedstawiciele naszej  szkoły: Wojciech Dubiel z klasy V c, Adam Charciarek z klasy VI c i Ignacy Różalski z klasy VI d. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Zwycięzcom gratulujemy.