Konkurs Plastyczny „Gran & the Magic Mineral”

20 marca 2019 r. dwie uczennice naszej szkoły: Viktoria Słoma z klasy Va i Kira Ekert z klasy Vf, wraz z nauczycielką Elizą Golańską, uczestniczyły w uroczystym ogłoszeniu wyników Konkursu Plastycznego „Gran & the Magic Mineral”, które odbyło się w Sali Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Konkurs związany był z grą edukacyjną. Celem było przekazanie wiedzy na temat surowców naturalnych charakterystycznych dla regionu Dolnego Śląska oraz procesów , jakimi muszą być poddane, aby wytworzyć z nich produkty. Zatem tematyka nie należała do najłatwiejszych.
Pomimo  że żadna z naszych uczennic nie zdobyła miejsca na podium, Pan Andrzej Jaroch –  Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego stwierdził, że wszystkie prace nadesłane, przez 87 uczniów z całego Dolnego Śląska, zachwyciły pomysłem, wysokim poziomem oraz różnorodnością. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami. Po rozdaniu nagród uczestnicy konkursu  zapoznali się z tajnikami pracy samorządu regionalnego oraz obejrzeli film promujący Dolny Śląsk. Dla naszych uczennic udział w konkursie na pewno stał się dodatkowym, ciekawym doświadczeniem.

Eliza Golańska