Kampania „Uwaga Kleszcze”

08 maja 2023 r. w naszej szkole rusza Kampania informacyjno – edukacyjna dotycząca profilaktyki chorób odkleszczowych pod hasłem „Uwaga Kleszcze” z inicjatywy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Oławie i potrwa do 26 maja br.

Celem kampanii jest propagowanie podstawowych zasad ochrony przed kleszczami, edukacja w zakresie prawidłowego usuwania kleszcza, zwiększenie społecznej świadomości w zakresie profilaktyki chorób przenoszonych przez kleszcze, zwiększenie wiedzy na temat szczepień ochronnych jako skutecznej metody profilaktyki kleszczowego zapalenia mózgu.

W ramach kampanii koordynatorzy kampanii przygotowali wystawę, prezentację multimedialną celem wykorzystania ich do działań edukacyjnych kierowanych do uczniów, rodziców, pracowników szkoły.

Koordynatorzy kampanii

Brygida Baranowska i Edyta Jakubowska

Pobierz prezentację klikajac na obrazek

kampania kleszcze